Muzej Vojvodine na Međunarodnom sajmu knjiga u Novom Sadu

02.03.2023. | Događaji

Na Međunarodnom sajamu knjiga u Novom Sadu, koji se održava od 7 do 13. marta 2023. godine, Muzej Vojvodine će predstaviti tri nova izdanja.

U sredu, 8. marta u 12 časova biće promovisan Rad Muzeja Vojvodine broj 64.

U četvrtak, 9. marta u 12 časova biće predstavljena publikacija za decu Muzej po meri deteta – istorija, autorki: Ljiljane Kostić, višeg kustosa-muzejskog pedagoga i Tatjane Ljubojević kustosa-muzejskog pedagoga. To je najnovija knjiga iz edicije Muzej po meri deteta koja na interaktivni način omogućuje samostalno istraživanje istorijskog dela stalne postavke Muzeja Vojvodine.

U petak, 10. marta u 14.30 časova biće predstavljena knjiga Simboli srpske državnosti na etnološkim predmetima Muzeja Vojvodine, autorke, muzejske savetnice, Ljiljane Trifunović.

Izdanja Muzeja Vojvodine biće izložena na štandu Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama.