Promocijе knjiga povodom godišnjice Racije u Novom Sadu i Južnoj Bačkoj

22.01.2019. | Događaji

Povodom obeležavanja 77. godišnjice Racije u Novom Sadu i Južnoj Bačkoj, u utorak, 22. januara 2019. godine u 12 sati (Svetozara Miletića 16), u Izdavačkoj kući „Prometej“ održaće se promocija knjiga „Logori u NDH“ i „Povlačenje okupatora iz Srema“ autora dr Drage Njegovana.

Učesnici: Zoran Kolundžija, Prometej, pozdravna reč, Zoran Veljanović, Muzej Vojvodine, pozdravna reč, prof. dr Slobodan Bjelica, recenzent, dr Aleksandar Horvat, govori o knjizi, Dimitrije Mihajlović, govori o knjizi i autor.

U Svečanog sali Matice srpske, u 19 sati, održaće se predstavljanje knjige „Tima Dimitrijević, Krvava okupacija Bačke”, autora dr Drage Njegovana i dr Aleksandra Horvata.

Pozdravnu reč održaće Njegovo Preosveštenstvo, Episkop bački, gospodin Irinej i prof. dr Dragan Stanić, predsednik Matice srpske.

Govore: prof. dr Slobodan Bjelica, dr Milan Micić i autori.

U umetničkom delu programa nastupa Hor škole Crkvenog pojanja „Sveti Jovan Damaskin”. Odlomke iz knjige čita dr Isidora Popović.