Stari zanati, radost ih je znati!

05.04.2024. | Aktuelno, Radionice i igraonice

Muzej Vojvodine i Udruženje za pomoć mentalno nedovoljno razvijenim osoba Grada Novog Sada započinju ciklus radionica Stari zanati, radost ih je znati!

Ovaj program je namenjen osobama sa invaliditetom.  Počinje da se realizuje od aprila meseca i kreiran je kroz ciklus radionica. U teorijskom delu radionice polaznici upoznaju muzej, upoznaju jednu vojvođansku gradsku ulicu iz prvih decenija 20 veka u kojoj su predstavljene zanatske radnje. Razgledanjem izložbe polaznici bi saznali mnogo toga o fotografiji, modi u prošlosti,  starim zanatima i njihovom značaju za svakodnevni život. Putem power point prezentacije i interaktivnog predavanja polaznici će se upoznati sa zanimljivostima i specifičnostima svakog zanata pojedinačno i upotrebnim predmetima vezanim za zanate. Radionica se bazira na aktivnom učešću polaznika u skladu sa njihovim mogućnostima i potencijalima,  koje ćemo kroz aktivnosti na ovim radionicama nastojati da proširimo. Posle teorijskog dela usledio bi praktični deo radionice. Kao produkt radioničarskog rada biće izveden zajednički performans u okviru kojeg će polaznici prikazati stečeno znanje.

Radionice će se održavati po dogovoru,  jednom mesečno u Muzeju  Vojvodine, u trajanju od  dva sata.

Radionice vode Ivana  Stepanov,  muzejski pedagog  i Vesna Paušić, defektolog.