Učešće Muzeja Vojvodine na Okruglom stolu „Nasleđe i mladi“

26.01.2022. | Vesti

U okviru IPA projekta Mladi i nasleđe (Young People and Heritage – Tradition and Future in CBC region – HERINFUTUR) direktorka mr Tijana Stanković Pešterac govorila je o nasleđu i mladima u Muzeju Vojvodine. Pred partnerima iz Mađarske i predstavnicima ustanova kulture iz APV, predstavila je neke od programa Muzeja koji su posvećeni mladima, a čiji je konačni cilj buđenje svesti o kulturnom nasleđu. U pitanju su brojni programi koji pokazuju inovativnost u interpretaciji i prezentaciji kulturnog nasleđa: aplikacije proširene stvarnosti Muzejska e-Sveznalic@, Zlatni šlem, Multimedijalni vodič kroz stalnu postavku na pet jezika, platforma za povezivanje nastavnih jedinica eMuzeji, projekti u kojima se primenjuje teatar u muzejskoj interpretaciji Teatrić Muzeja Vojvodine – lutkarsko pozorište za decu od 4 do 6 godina sa svoje dve predstave Odkud šlem u babinoj bašti i Au, što je lepa mlada!, kao i projekat Ruke prošlosti. Posebnu pažnju u prezentaciji, privukla je priča o muzejskoj jutjuberu – mišu Harlampiju i njegovim avanturama u Muzeju.

Prezentaciju možete pogledati putem sledećeg linka: https://prezi.com/view/VgVeuAZZpbFDa2N2sjue/