Позив на учешће у Раду Музеја Војводине бр. 66

14.12.2023. | Vesti

Pozivamo sve zainteresovane poslanike pisane reči, očuvanja kulture i tradicije, muzejske radnike i istraživače iz brojnih oblasti humanističkih i društvenih nauka, da nam pošalju svoje predloge za objavljivanje.
Časopis Rad Muzeja Vojvodine je jedan od najstarijih muzejskih časopisa u zemlji, koji u kontinuitetu izlazi od 1952. godine do danas. Ovde se objavljuju rezultati naučnoistraživačkog i stručnog rada muzejskih radnika, ne samo iz Muzeja Vojvodine, već iz zemlje i inostranstva. Radovi su podeljeni u nekoliko rubrika, a osnovna podela je na naučne i stručne tekstove (iz arheologije, istorije, istorije umetnosti, muzeologije, muzejske edukacije, bibliografije, bibliotekarstva, kulturne istorije, menadžmenta i dr.) i manje priloge (prikazi muzeja, stalnih i tematskih izložbi, publikacija, događaja i sl.). Naučni i stručni radovi se recenziraju i nose UDK brojeve, rezimei i naslovi u sadržaju se prevode na engleski, časopis se uređuje prema Pravilniku o kategorizaciji i rangiranju naučnih časopisa (2020) i bogato je ilustrovan. Izdavački savet časopisa čine poznati stručnjaci iz zemlje i inostranstva. Prema Kategorizaciji naučnih časopisa za 2022. godinu Rad Muzeja Vojvodine i dalje nosi oznaku M52. Izdanje časopisa arhivirano je i u PDF formatu i kao takvo dostupno na sajtu Muzeja Vojvodine..
Redakcija Rada Muzeja Vojvodine poziva sve zainteresovane da uzmu učešća i pošalju svoje priloge za objavljivanje u 66. broju našeg godišnjaka, koji bi iz štampe trebalo da izađe tokom 2024.

Prijava priloga traje do 15. februara, a rok za dostavu radova je 15. mart 2024.

Na sajtu Muzeja Vojvodine nalazi se UPUTSTVO ZA PISANjE I SLANjE PRILOGA

Priloge treba slati u elektronskoj formi na adresu lidija.mustedanagic@muzejvojvodine.org.rs ili lidijamus@gmail.com.

mr Lidija Mustedanagić, muzejski savetnik i urednik RMV