Борђош представљен на свечаности “Дани европске баштине” у Новом Бечеју

26.09.2016. | Вести

Презентацијом локалитета Борђош, Музеј Војводине био је један од домаћина централне свечаности „Дана европске баштине“ која је одржана у Новом Бечеју, 24. септембра 2016. У име великог српско-немачког тима истраживача, мр Тијана Станковић-Пештерац представила је изузетне резултате досадашњих археолошких истраживања која се одвијају на локалитету Борђош почев од пролећа 2014. године. У простору Дома културе Нови Бечеј, поред ове презентације, присутни представници многих републичких и покрајинских институција културе имали су прилику да виде и изложбу Тајне древног Борђоша ауторке Илидико Медовић која је постављена у децембру 2015. године.

Учешће на овој манифестацији резултат је добре сарадње која је остварена између Општине Нови Бечеј и Музеја Војводине.

Foтo: Горан Добожанов