Златни шлем – интерактивни стрип у проширеној стварности

07.04.2020. | Остани код куће и научи нешто ново

Ово је прича о чудесном открићу блага скривеног у сремским њивама. У немирно доба IV века у римској Панонији неко је закопао три позлаћена шлема верујући да ће се вратити по то богатство. Преко њих се таложила земља све док их нису нашли ратари у својим њивама…17 векова касније. Како су доспели тамо? Каква је била судбина војника који су их носили? Коликa је била моћ једног царства чији су официри за своје заслуге добијали на поклон раскошне златом и драгуљима опточене шлемове.

Упутство:
1. Преузмите стрип Златни шлем на српском ОВДЕ и на енглеском ОВДЕ
2. Преузмите апликацију Златни шлем скенирањем QR кода са десне стране на ваш мобилни телефон (таблет) или ОВДЕ (за андроид) и ОВДЕ (за епл)
3. Инсталирајте апликацију на телефон (таблет)
4. Отворите апликацију на телефону (таблету), усмерите га ка стрипу на монитору (где сте га претходно отворили) и доживите сцене из стрипа у проширеној стварности!

Овај стрип направила је компанија Зумоко у сарадњи са Музејом Војводине.