Музејска играоница „Чекајући свог војника”

16.02.2022. | Радионице и играонице

Поводом изложбе „Тамо где сеоба завршава – од римске Паноније до данашње Војводине“, Одељење за педагошки рад и односе с јавношћу Музеја Војводине, у недељу 20. фебруара 2022. године, у 11 часова, Дунавска 35, организује музејску играоницу „Чекајући свог војника”.
У оквиру Играонице причаћемо о римској војсци, сазнати шта су радиле римске даме док су чекале своје војнике, како су проводиле слободно време, како су се неговале, украшавале? Дечаци ће правити мачеве, а девојчице осликавати флашице за парфеме. Потребно је понети једну стаклену флашицу.

Играоницу води Владимира Станисављевић, музејски педагог.

&нбсп;

Програм је ограничен на присуство 20 деце, из тог разлога је потребно да пријавите дете на следећи е-маил: <а хреф="педагоска.слузба@музејвојводине.орг.рс">педагоска.слузба@музејвојводине.орг.рс