Предавање, пројекција филма и креативна радионица за децу

07.08.2023. | Догађаји, Предавања, Радионице и играонице

Предавање, пројекција филма и креативна радионица за децу као пратећи програм изложбе Пшеница – од њиве до трпезе

У среду, 9. августа у 20 сати у Музеју Војводине (Дунавска 35) биће приређено предавање и пројекција филма „О циповки“. Предавач је Димитрије Вујадиновић, Фондација „Балкан култ“, Ириг.

Предавање се односи на историју и културни значај јединственог хлеба – циповке, која се у прошлости производила само на простору Војводине. Умеће прављења овог хлеба је уписано на националну листу нематеријалног културног наслеђа Републике Србије. Циповка је једини хлеб чија производња се налази на овој листи.

Поред предавања, биће емитован документарни филм снимљен у  пекари у Ковиљу, који приказује цео процес традиционалног прављења циповке, од мешења брашна, преко печења у пећи, до готових циповки.

Истог дана у 10 часова биће приређена музејска радионица за децу узраста од 5 до 10 година, инспирисана изложбом, на тему: „Са правим алатом чуда се праве“ (за учешће у радионици потребна је претходна најава на електронску адресу pedagoska.sluzba@muzejvojvodine.org.rs).

Очекујемо Вас у Музеју Војводине.