Свечаност поводом доделе бронзане плакете Тврђави Бач

03.10.2018. | Вести

Национална свечаност Велике награде Европске уније за културно наслеђе/награде Европа ностра за конзервацију Тврђаве Бач одржана је у Бачу, 1. октобра 2018. године. Том приликом откривена је бронзана плакета постављена на зиду донжон куле и уручене награде партнерима на пројекту „Векови Бача“. У име Музеја Војводине награду је примио директор ове установе – др Драго Његован. За активно учешће на пројекту „Векови Бача“ и дугогодишња археолошка истраживања Тврђаве Бач и Фрањевачког самостана заслужан је Небојша Станојев, археолог – музејски саветник у пензији.

Овом пригодом такође је одржан Округли сто под називом „Берлински позив на акцију – иницијативе у вези са награђеним пројектом Векови Бача“ на којем су, поред осталих, говорили и стручњаци Музеја Војводине мр Тијана Станковић Пештерац, помоћник директора (виши кустос – археолог) и Илија Комненовић, руководилац Матичне службе (музејски саветник – историчар). Тема њигховог излагања била је „Културно наслеђе за будућа поколења“ којом су представљени тренутни пројекти, улога Музеја у оснивању Музејске јединице у Бачу, као и будуће иницијативе Музеја.